O nas

W. Śliwiński to firma jubilerska z wieloletnią tradycją. Na rynku istniejemy od 1990 roku. Zajmujemy się produkcją oryginalnej biżuterii, posiadamy cudowne brylanty oprawione w białe lub żółte złoto oraz wyroby z innymi kamieniami naturalnymi. Diamentami zajmujemy się od prawie dwudziestu lat.

Zalety inwestycji w brylanty

Brylanty to bardzo interesująca propozycja zarówno dla mniejszych jak i większych inwestorów. Istotnym jest też fakt, że nawet w sytuacji kiedy rynek jest w danym momencie niekorzystny dla inwestora, zawsze istnieje możliwość wykorzystania pięknej i unikatowej biżuterii, a następnie jej sprzedaży często z zyskiem większym niż przewidywany.

Jak kupić odpowiedni kamień?

Zakup kamieni inwestycyjnych może być z jednej strony nowym ekscytującym wyzwaniem, a z drugiej bezpieczną lokatą kapitału. Należy jednak pamiętać, że hermetyczny rynek kamieni szlachetnych ma swoją specyfikę. Poruszanie się po nim wymaga wiec dobrego przygotowania i doświadczenia.

Zmiana wartości brylantów w ostatnich latach

Lokowanie kapitału w sytuacji niepewności rynków finansowych staje się coraz bardziej ryzykowne. Kiedy każdemu kolejnemu notowaniu towarzyszy niepokój, dywersyfikacja funduszy staje się fundamentalną zasadą właściwej polityki lokacyjnej i ma na celu zabezpieczenie przed złą koniunkturą giełdową oraz wzrostem inflacji.

Rynek brylantów wobec kryzysu

Na rynkach światowych ciągle nawiązujemy do tematu kryzysu. Ceny diaiametnów pozostawały przez długi okres bez zmian, mimo ogromnych cięć finansowych w różnych sektorach gospodarki światowej. Rok 2010 stał si